W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

23 stycznia, 2019 0 przez Seks Masterka

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była często wykonywana podczas leczenia kanałowego. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest wymagane do przeprowadzenia endodoncji. Kiedy zakażony nerw jest źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zębową a także przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej sprawia obumarcie nerwów a także tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, by pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednak nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, gdy pacjent nadal odczuwa ból. Jeżeli znieczulenie nie przynosi należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów tradycyjnego znieczulenia. Często wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku należycie wykonanego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na pozostałe części ciała. Natomiast w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach a także mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, gdy trutką wypadnie z wnętrza zęba a także przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 vote
Article Rating