W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

23 stycznia, 2019 0 przez Seks Masterka

Z chwilą, gdy dziewczyna potwierdzi u ginekologa swój błogosławiony stan, ma możliwość wejść pod jego opiekę. Monitorowanie przebiegu ciąży daje bezpieczeństwo matce i dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Im szybciej znajdziesz się pod opieką ginekologa tym lepiej. Poprzez to, jeśli przypuszczasz, że jesteś w ciąży absolutnie nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez badanie USG – ginekolog kieruje pacjentkę na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród nich znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które pozwala wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* morfologia krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży istotne są regularne wizyty u lekarza i badania, które pozwalają sprawdzić, czy zarodek prawidłowo się rozwija. Wśród tych badań, które matka musi wykonać znajdują się:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy wykonać testy na cukrzycę ciążową, która nieleczona prowadzić może do uszkodzeń płodu. W sytuacji jej stwierdzenia przyszła mama musi być pod stałą opieką lekarza ginekologa i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka powinna dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed terminem porodu wykonuje się też jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama otrzymać może skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 vote
Article Rating