Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być silna, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być silna, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Seks Masterka

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być ogromna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek z nas, kto kiedykolwiek miał łączność z rekrutacją z pewnością zna te dwa uczucia – radości, kiedy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która szczególnie jest naszym być lub nie być. Jako nie oddać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można zajrzeć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie powtarzaj kogoś kim nie jesteś
Potrzebujesz okazać się z tej najwspanialszej części to konkretne. Punkt w współczesnym, że dużo często poprzez ostatnie stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie postępowanie reaguje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt mały krawat sprawi, że nie będziesz dokładnie skupiony. Osoba, która będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, natomiast nie umknie toż jej pomocy. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Prawy i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci więc pewności siebie i pozwala opanować stres.

4. Konkretne dane.
W prywatnych uwagach skoncentruj się na określonych danych i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z prowadzonymi poprzez niego działaniami, aktualnościami także wszelkim innym, co stanowi dla Ciebie dobre, a może również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które jeszcze będą iść z problemu nie mogą Obecni w uzyskaniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację chyba znacząco łatwo przestać nas słuchać, co szczerze nie przenosi się na efekt żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w okolicy powoduje, że odbiór naszej postawy stanowi wyjątkowo negatywny. Nasz rozmówca będzie uznawał poczucie, że chętny nie jest myślami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy brani jako osoby pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Możesz żyć trwały, że gdy zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje zdolności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie jest na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może pomóc Ci wypełnianie tych zasad. A co z błędami? Wszystek je pisze – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich wnioski. Gdy jesteś interesuj, które z nich są najczęstsze, zatem na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ten przedmiot.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji